ЗОШ І-ІІ ст. с. Самолуски

Історія школи

У селі Самолусківці Гусятинського району функціонує загальноосвітня школа І-ІІ ступенів.  Приміщення школи збудоване на початку ХХ ст.і вона була початковою. У 1958році з ініціативи батьків та громадськості школа добудовується та реорганізується у восьмирічну, а її директором стає Квасніцький Микола Іванович.

Перший випуск учнів був у 1962році. З того часу школу закінчили майже тисяча учнів , з них 246 мають вищу освіту, близько 700- середню спеціальну.  Це люди різних професій, висококваліфіковані спеціалісти, кандидати і доктори наук, заслужені працівники у різних галузях господарства, поети. Серед них:  Голик Лев Антонович – полковник,  доктор медичних наук, Турецький Степан Петрович - Заслужений будівельник України , Супінка Микола Михайлович - поет..

На сьогоднішній день школа є не тільки закладом, де отримують освіту місцеві діти, а в повному розумінні окрасою села. Світлі кімнати для занять, бібліотека у розпорядженні кожної дитини, комп’ютерний клас з підключенням до мережі Інтернет, який був обладнаний одним із перших у районі серед шкіл І-ІІ ступенів з допомогою своїх випускників.

Дитячу цікавість у школі задовольняють не лише уроки, але і гуртки за інтересами, спортивна секція по баскетболу, конкурси, вікторини, вечори, конференції, екскурсії.

Як одна із найстаріших у районі школа потребувала капітального ремонту. Спільними зусиллями педагогічного колективу, батьків, громадськості, місцевого товариства „Самолози” (керівник Турецький С.П.) було виграно конкурс, оголошений Українським фондом соціальних інвестицій. Завдяки цьому, у 2007 році було замінено усі старі 32 дерев’яних вікна на сучасні метало-пластикові, зроблений капітальний ремонт даху з покриттям його метало-черепицею. Історія школи доповнилася ще однією сторінкою – її реконструкцією та добудовою спортивного залу, на яке чекало не одне покоління самолусківчан. Загальна площа школи 1255,95кв. м., з них: площа спортивного залу 344 кв. м.

На сьогоднішній день у школі  навчається 59  учнів.  Упродовж уже 25 років навчальний заклад очолює Турецька Ольга Павлівна - вчитель історії та правознавства, вчитель- методист .Педагогічний колектив складається з 15 вчителів,  з них : 2 вчителі- методисти, 3 мають звання «Старший вчитель»,  4- вищу кваліфікаційну категорію, 2 вчителям присвоєно категорію «Вчитель І категорії». Технічний персонал школи нараховує 5 осіб, з них:  2техпрацівники, 2 висококваліфікованих працівники кухні та сторож.

Протягом останніх років значно  школі покращилась матеріально-технічна база. Покладено 300кв.м. бруківки перед школою, замінено електричну плиту на нову, бойлер, зроблено заміну старих вікон і дверей на пластикові, перекрито дах металочерепицею у шкільній їдальні;  зроблено капітальний ремонт кабінету української мови та літератури. Враховуючи рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу у перших класах та включившись у Всеукраїнську акцію «Дай руку, першокласнику» проведено капітальний ремонт класної кімнати. Придбано дитячі іграшки та килимок для проведення ігор. Завдяки спонсорській допомозі голови наглядової ради агрохолдингу «Мрія» Гуті І.М. проведений капітальний ремонт коридору: забита пластиком стеля і покладено 150кв.м плитки.

Кожного року ми приймаємо активну участь у акції «Заквітчай Україну». Біля школи висаджено кущі троянд, самшит, туї,  милують різнобарв’ям шкільні квітники.

Сьогодні наша школа стала сучасною у повному розумінні цього слова.